Достапни линкови

Русија-Удалцов го прекина штрајкот со глад


Рускиот опозициски активист Сергеј Удалцов.

Рускиот опозициски активист Сергеј Удалцов го прекинал штрајкот со глад поради загриженоста за неговото здравје. Руските медиуми вчера јавија дека здравјето на Удалцов се влошува. Удалцов, кој е лидер на левичарското опозициско движење го започна штрајкот со глад во минатиот месец кога беше осуден на четири ипол години затвор за организирање на масовни немири на протестите во 2012 година.

XS
SM
MD
LG