Достапни линкови

Железничка несреќа во источна Индија - 21 загинат


Најмалку 21 лице загина додека патнички воз удри во моторизирана рикша на железнички премин во индиската држава Бихар. Меѓу жртвите се седум деца и 6 жени.

Тие со рикшата се враќале од посета на индуистички храм. Вакви несреќи се чести во Индија. Во мај во државата Утар Прадеж во железничка несреќа настрадаа најмалку 40 луѓе.

XS
SM
MD
LG