Достапни линкови

Убиен косовскиот екстремист Лавдрим Мухаџери


Курдските сили кај Мосул

Косовскиот Албанец, Лавдрим Мухаџери, кој своевремено им се приклучил на џихадистите од „Исламска држава во Ирак и Левaнтот“, е убиен во борбите со курдските воени сили, јави курдската телевизија КННЦ.

Дваесет и четири годишниот Мухаџери од Качаник, кој заминал во џихад во Сирија и таму вршел брутални злосторства, кон крајот на минатиот месец објави на Фејсбук фотографија како држи едно сириско момче и се подготвува со нож да му ја отсече главата, а потоа со неа во рацете позира пред камера.

XS
SM
MD
LG