Достапни линкови

Најмалку 6 луѓе загинаа во Пакистан


Пакистан - архива

Најмалку шест лица загинаа кога училишно возило со деца и наставници налета на бомба поставена на патот во северозападниот племенски регион Бјур во Пакистан.

Бомбата била активирана со далечински управувач.Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот. Талибанските милитанти често ги напаѓаат образовните институции во регионот Бјур.

XS
SM
MD
LG