Достапни линкови

Ставрески задоволен од интересот за отпишување на долговите


Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.

Вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески изјави денеска дека има интерес од страна на граѓаните за владината мерка за отпис на долговите. Во текот на денешниот ден се подигнати околу 2.000 барања од примателите на социјална помош.

Ставревски изрази задоволство од интересот на граѓаните на првиот ден на поднесувањето на барањата. Тој нагласи дека отписот на долговите е исполнување на предизборно ветување и една од најзначајните мерки на Владата во програмата 2014-2018 година.

XS
SM
MD
LG