Достапни линкови

Камерон-Мисијата на Британија во Ирак не е само хуманитарна


Британскиот премиер Дејвид Камерон

Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека неговата земја нема да се задржи само на хуманитарната мисија во Ирак. Камерон порача дека британските власти целосно ја разработиле својата стратегија и истакна дека војската нема да биде вклучена во уште една војна. Но, според него, потребни се ограничени мерки со цел да се спречи насилството на милитантите на Исламската држава да се прелее на улиците на Британија.

XS
SM
MD
LG