Достапни линкови

Десетици повредени во земјотресот во Иран


Во силниот земјотрес што денеска го погоди градот Абданан, во западниот дел на Иран, биле попвредени неколку десетици луѓе, јавува иранската државна агенција ИРНА. Земјотресот кој бил со сила од 6,1 степен предизвикал уривање на многу домови и прекин на снабдувањето со струја.

XS
SM
MD
LG