Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со мала локална облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 22 до 32 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје времето ќе биде сончево со температура од 15 до 30 степени.

Во наредните денови ќе се задржи стабилно и сончево време со мала облачност. Температурите ќе бидат во пораст, а само во четврток во попладневните часови ќе има услови за појава на краткотрајна локална нестабилност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

XS
SM
MD
LG