Достапни линкови

Уште еден Албанец загина во Сирија


На боиштата во Сирија е убиен уште еден Албанец, со што бројот на албански државјанин кои загина во оваа блискоисточна земја борејќи се на страната на исламистичките групи се искачи на десет.

Станува збор за еден 24-годишник, кој загинал завчера кај Алепо.

Со последниот загинат, официјалниот број на Албанци од регионов кои ги загубија животите борејќи се во редовите на џихадистичките групи во Сирија и Ирак се искачи на 36, од кои сеедуммина се од Македонија

XS
SM
MD
LG