Достапни линкови

33 Авганистанци загинале во камионска несреќа


Камион кој бил полн со патници и стока се превртел од патот во Авганистан при што загинале 33 лица, а 13 се повредени. Инцидентот се случил додека камионот патувал низ планинска област во северозападниот дел на земјата. Несреќите се чести во Авганистан, каде што патиштата не се добро одржувани, а возачите не ги почитуваат прописите.

XS
SM
MD
LG