Достапни линкови

Соборен украински Mиг-29


Проруските сепаратисти собориле еден украински борбен авион во источниот дел на Украина.
Портпаролот на Украинската војската Леонид Maтукин изјави дека авионот Миг-29 бил соборен денеска во утринските часови над регионот Луганск по отворањето напад врз бунтовниците.
Пилотот кој успелал да го напушти авионот е спасен од украинската сили.

XS
SM
MD
LG