Достапни линкови

Обама во посета на Естонија во септември


Американскиот претседател Барак Обама

Американскиот претседател Барак Обама ќе ја посети Естонија на почетокот на септември, акде ќе се сретне со претседателите на трите балтички земји. Според соопшетнието на Белата куќа, една од причините за посетата е кризата во Украина. Обама потоа ќе присуствува и на Самитот на НАТО закажан за во септември.

XS
SM
MD
LG