Достапни линкови

Талибанците виновни за нападите во Пакистан


Повредено лице при нападот на водушната база во Куета.

Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот врз две воздушни бази во југозападниот дел на Пакистан, при кој загинаа најмалку 8 лица. Според пакистанската полиција, бунтовниците биле вооружени со автоматско оружје и гранати, а носеле и самоубиствени елеци. Станува збор за воздушните бази кај Самунгли и кај Куета.

XS
SM
MD
LG