Достапни линкови

При нападите врз базите во Пакистан - 8 загинати


Куета

При напад на вооружени лица врз две воздушни бази во југозападниот дел на Пакистан загинале најмалку 8 лица.

Според пакистанската полиција, бунтовниците биле вооружени со автоматско оружје гранати а носеле и самоубиствени елеци. Станува збор за воздушните бази кај Самунгли и кај Куета.

Пакистан во последниов период се соочи со неколку напади на аеродроми. Во јуни во напад на талибанците на аеродромот во Карачи загинаа 30 луѓе.

XS
SM
MD
LG