Достапни линкови

Демонстранти од други градови се упатуваат во Исламабад


Антивладините протести во Пакистан

Илјадници антивладини демонстранти го започнаа маршот од источниот пакистански град Лахоре и се упатија кон главниот град Исламабад. Демонстрантите се очекува утре да пристигнат во Исламабад каде ќе им се придружат на илјадници други опозициски приврзаници од цел Пакистан. Поранешниот играч на крикет Имран Кан и популистичкиот проповедник Тахир-ул-Кадри поведоа посебни маршеви во Исламабад каде се одбележува Денот на независноста на Пакистан.

XS
SM
MD
LG