Достапни линкови

Анти владини протести во Исламабад


Тахир ул Кадри

Илјадници демонстранти маршираат во пакистанскиот главен град, Исламабад барајки оставка на владата.

Поранешниот играч на крикет Имран Кан и популистичкиот проповедник Тахир-ул-Кадри поведоа посебни маршеви во Исламабад каде се одбележува Денот на независноста на Пакистан.

И двајцата тврдат дека изборите во 2013 на кои Наваз Шариф стана премиер биле лажирани.

XS
SM
MD
LG