Достапни линкови

Кинеската полиција стрелала врз тибетански демонстранти


Архива - Драго манастир

Тибетските организации за човекови права соопштија дека кинеската полиција отворила оган врз демонстрантите во Тибет при што биле ранети најмалку 10 од нив.

Инцидентите се случиле откако стотици Тибетанците протестираа затоа што лидерот на село во Ганзи бил притворен.

Кинеската префектура Сечуан е жариште на тибетскиот отпор против кинеската власт на Тибет.

XS
SM
MD
LG