Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево и многу топло


Илустрација.

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 30 до 40 степени. Во Скопје сончево со слаб до умерен јужен ветер и температура до 39 степени. В сабота попладне ќе има спуштање на посвежа воздушна маса од север која во недела ќе услови засилен северен ветер, пад на температурата за 6 до 8 степени и услови за слаб локален дожд.

XS
SM
MD
LG