Достапни линкови

Црвен крст-Има неразјаснети прашања за хуманитарната помош


Конвојот од руски камиони

Портпаролот на Црвениот крст, Анастасија Исјук изјави дека се уште има неколку важни прашања кои треба да бидат разјаснети помеѓу Украина и Русија, меѓу кои и граничните процедури. Рускиот конвој денеска пристигна пред границата со Украина. Според Исјук, на организацијата и треба детален опис на стоката која ја пренесуват камионите. Досега Русија, како што наведе таа, им обезбедила општа листа на хуманитарната помош наменета за источна Украина.

XS
SM
MD
LG