Достапни линкови

Русија забрани увоз на водка и пиво од Украина


Руските власти соопштија дека го забраниле увозот на одредени типови на украински алхохол. Според нив, забраната на увоз на украинска водка и пиво поради прекршување на законските барања и ќе стапи на сила од 15 август. Украинскиот парламент вчера го усвои законот за спроведување санкции врз руски компании и личности кои ги поддржуваат сепаратистите кои се борат со владините сили во источна Украина.

XS
SM
MD
LG