Достапни линкови

Двојно зголемена бројката на жртви во Украина


ОН соопштија дека бројката на жртви во конфликтот во Украина се зголемила речиси за двојно во изминатите две недели. Според соопштението, во Украина досега загинале 2086 лица. Бројката во јули изнесуваше 1129 жртви, а околу 5000 лица досега биле повредени. Во бројката се вклучени украинските војници, проруските сепаратисти и цивили.

XS
SM
MD
LG