Достапни линкови

Мубарак негира дека е виновен за убиството на демонстрантите


Хосни Мубарак

Поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак му соопшти на судот дека тој не го наредил убиството на демонстрантите за време на протестите во 2011 по кои беше соборен неговиот режим. Мубарак беше осуден на доживотен затвор за истото дело во минатата година, но се жалеше на одлуката. Тој се наоѓа во домашен притвор во воена болница во Каиро. Пресудата е закажана за 27 септември.

XS
SM
MD
LG