Достапни линкови

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Севастопол на Крим ќе раководи со седницата на рускиот Совет за безбедност, а утре ќе има средба и со членови на Думата. На овие состаноци, како што е најавено во Москва, ќе се разговарало за важни домашни прашања, меѓу кои и за Крим. Соединетите држави и Европската унија воведоа санкции против Русија откако го анектира Крим во март годинава.

XS
SM
MD
LG