Достапни линкови

Времето сончево со температури до 38 степени


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб јужен ветер. Температурата ќе се движи од 29 до 38 степени.

Во Скопје сончево со слаб јужен ветер и температура до 37 степени.

В сабота попладне ќе има спуштање на посвежа воздушна маса од север која во недела ќе услови засилен северен ветер, пад на температурата за околу 5 степени и слаб локален дожд.

XS
SM
MD
LG