Достапни линкови

Либија-Убиен шефот на полицијата во Триполи


Либиските власти соопштија дека шефот на полицијата во Триполи бил убиен од непознати напаѓачи. Мохамед ал Суиси присуствувал на средбата на општинскиот совет на периферијата на градот, при што бил застралан додека се враќал накај главниот град. Медиумите јавија дека тој починал по кратко време откако бил пренесен во болница. Се уште никој не презема одговорност за нападот.

XS
SM
MD
LG