Достапни линкови

Путин во посета на Крим


Рускиот премиер Владимир Путин

Рускиот премиер Владимир Путин најави дека ќе отпатува за Крим, каде ќе се сретне со преставници на власта. Неговиот кабинет соопшти дека Путин утре ќе присуствува на средбата на членовите на Советот за безбедност во Севастопол. На 14 јули, Путин со законодавците и министрите ќе разговара за клучни домашни прашања, меѓу кои и за ситуацијата во Крим. ЕУ и САД воведоа санкции врз Русиај поради анексијата на Крим во март.

XS
SM
MD
LG