Достапни линкови

Шпанскиот свештеник, заболен од Ебола, почина во Мадрид


Шпанскиот свештеник Мигуел Пaхарес, кој беше заболен од Ебола, починал денеска во болницата во Мадрид. Тој беше првиот европеец, инфициран со Ебола во Либерија, а на 7-ми август беше пренесен во болница во Мадрид. Еболата се прошири во Гвинеја, Либерија, Сиера Леоне и Нигерија и досега однесе над илјада животи.

XS
SM
MD
LG