Достапни линкови

Над 100 загинати во борбите меѓу нигеријските сили и Боко Харам


Над 100 цивили и неколкумина војници биле убиени во судирите меѓу нигеријската армија и исламисти од групата Боко Харам, соопштија денеска воени извори. Нигеријските сили се обиделе да го освојат градот Гвоза, на северо-исток од земјата, но не успеале. Исламистичката група Боко харам, само годинава уби над 3 илјади луѓе во Нигерија.

XS
SM
MD
LG