Достапни линкови

Робин Вилијамс пронајден мртов, најверојатно се самоубил


Американскиот комичар Робин Вилијамс бил пронајден мртов во неговиот дом во Северна Калифорнија. Според полицијата очигледно станува збор за самоубиство. Постои сомневање дека смртта настапила со гушење но причините се сеуште под истрага. Вилијамс имаше 63 години.

XS
SM
MD
LG