Достапни линкови

Талибанците убиле 20 цивили во Авганистан


Авганистанските локални власти соопштија дека талибанците убиле 20 цивили кои одбиле да им платат воен данок во покраината Кундуз. Во меѓувреме 16 милитанти загинале, а 6 биле повредени за време на воената операција на владините сили во покраината. Министерството за одбрана соопшти дека биле извршени 17 воени операции против милитантите.

XS
SM
MD
LG