Достапни линкови

Рохани со критика до противниците на нуклеарниот договор


Иранскиот претседател Хасан Рохани

Иранскиот претседател Хасан Рохани упати остра критика до политичките кукавици, како што ги нарече, кои не сакаат да биде постигнат договор за нуклеарната програма на земјата. Рохани, кој е на функцијата од август минатата година ги рестартираше нуклеарните преговори кои беа во застој за време на неговиот претходник Махмуд Ахмадинеџад. Противниците на постигнувањето нуклеарен договор со шесте светски сили соопштија дека Иран мора да направи многу отстапки, а за возврат не добива ништо.

XS
SM
MD
LG