Достапни линкови

Топло време со температура до 38 степени


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Индекстот на УВ зрачењето ќе биде 8. Минималните температури ќе се движат од 14 до 22, а максималните од 32 до 38 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умренеа облачност и темертатура од 14 до 35 степени. Следува период на стабилно, суво, и многу топло верме. Особено топло ќе биде кон крајот на работната недела кога се очекува највисоката температура во текот на денот да достигне 40 степени.

XS
SM
MD
LG