Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло, попладне дожд


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Попладне на места нестабилно со локален дожд и грмежи. УВ-зрачењето ќе изнесува 7. Температурата ќе достигне до 35 степени.

Во Скопје слично време со температура до 34 степени Целзиусови.

Утре и во вторник ќе се задржи сончево време со мала облачност. Минималната температура ќе се движи од 13 до 21, а максимална од 30 до 36 степени Целзиусови.

XS
SM
MD
LG