Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со мала облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и температура од 25 до 33 степени Целзиусови. Во Скопје слично време и температура до 32 степени.

В недела попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Потоа следува период на стабилно, суво и многу топло време.

XS
SM
MD
LG