Достапни линкови

Пресудата за Писториус на 11 септември


Оскар Писториус

Судењето на кое ќе се соопшти пресудата во случајот на Оскар Писториус, кој е обвиент за убиство на неговата девојка е закажно за 11 септември. Судијата во случајот го соопшти датумот откако обвинителството и одбраната ги дадоа завршните зборови. Јужноафриканскиот параолимпиец Писториус ја застрела неговата девојка на 14 февруари во 2013 година. Тој тврди дека ја застрелал по грешка, бидејќи мислел дека таа е натрапник кој влегол во неговиот дом.

XS
SM
MD
LG