Достапни линкови

Повторно протести за Монструм


Во Скопје денеска се одржаа протести против незадоволството од пресудата во случајот Монструм, како што беше најавено на вчерашната прес-конференција. Организаторите повторно ги соопштија истите барања, осудените да бидат ослободени, да биде разрешена обвинителката и судијата во случајот, како и да бидат кривично гонети за злоупотреба на службена должност и да се спроведе надзор од меѓународен претставник врз правниот систем во Македонија. Демонстрантите извикуваа „УЧК“, „Јанкуловска терорист“ и слични пароли.

XS
SM
MD
LG