Достапни линкови

Влада на национално единство во Авганистан


Авганистанскот претседателски кандидат Абдула Абдула.

Авганистанскот претседателски кандидат Абдула Абдула изјави дека тој и неговиот ривал Ашраф Гани се договориле да формираат владата на национално единство. Според него, со одлуката тие преземале чекор напред во зајакнувањето на националното единство во земјата, а со тоа донеле и надеж за подобра иднина на жителите на Авганистан. Се уште нема изјава од Гани за воспоставувањето на таква влада.

XS
SM
MD
LG