Достапни линкови

Повторно ракетирања меѓу Израел и палестинските милитанти во Газа


Израелската армија одговори со воздушни напади врз цели во Појасот Газа, откако милитанти истрелаа ракети кон Израел, соопшти портпарол на израелската армија. Тој изјави дека обновените ракетни напади на терористите врз Израел се неприфатливи, а одлуката на Хамас да го прекрши примирјето ќе биде казнета.

Израелските медиуми претходно јавија дека премиерот Бенјамин Нетанјаху и наредил на армијата да одговори на ракетните напади на палестинските милитанти од Појасот Газа.

XS
SM
MD
LG