Достапни линкови

Претседателите на Ерменија и на Азербејџан на средба со Путин


Претседателите на Ерменија и на Азербејан, Серж Саркасјан и Илхам Алиев, денеска во Сочи ќе имаат одвоени и заедничка средба со рускиот претседател Владимир Путин. До средбата во Сочи доаѓа во време на зголемени тензии меѓу Ерменија и Азербеџан во врска со Нагорно Карабах.

XS
SM
MD
LG