Достапни линкови

Претпладне сончево, попладне дождливо


Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне на повеќе места нестабилно, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Температурата ќе се движи од 20 до 32 степени. Во Скопје претпладне сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

XS
SM
MD
LG