Достапни линкови

Расмусен се сретна со украинскиот премиер


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен се сретна со украинскиот премиер Аресениј Јацењук.

Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен за време на посетата на Киев се сретна со украинскиот премиер Аресениј Јацењук и со спикерот на Парламентот, Олександар Турчинов. Тој ќе разговара и со украинскиот претседател Петро Порошенко. Расмусен ја посети земјата и покрај засилените тензии по распоредувањето на руски војници на границата со Украина.

XS
SM
MD
LG