Достапни линкови

ЕУ ќе преземе мерки за ембаргото на Русија


ЕУ предупреди дека е подготвена да преземе мерки против одлуката на Русија да воведе целосно ембраго на увоз на повеќе прехранбени производи од САД, ЕУ, Австралија, Канада и Норвешка. Според соопштението, одлуката на земјата е политички мотивирана и ЕУ има право да преземе сосодветни мерки. Се уште не е познато како Унијата ќе возврати на руското ембарго.

XS
SM
MD
LG