Достапни линкови

Судири на централниот плоштад во Киев


Демонстрантите на плоштадот во Киев

Во украинскиот главен град во Киев демонстрантите се судрија со работниците кои се обидуваа да ги расчистат барикадите и шаторите на плоштадот на Независноста. Демонстрантите запалиле гуми и фрлале шишиња и цигли кон работниците. Плоштадот беше епицентарот на масовните антивладини протести во минатата зима по кои беше соборен прорускиот претседател Виктор Јанукович.

XS
SM
MD
LG