Достапни линкови

Времето денеска - променливо облачно со дожд


Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со пороен дожд, кој на места ќе биде обилен и проследен со грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 20 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG