Достапни линкови

Расмусен утре во посета на Украина


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен

Украинското министерство за надворешни работи соопшти дека генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен утре ќе ја посети земјата. Според министерството, за време на посетата, која е на покана на претседателот Петро Порошенко ќе се разговара за наредната средба за партнерството на НАТО и Украина. НАТО претходно соопшти дека Русија распоредила околу 20 илјади војници на границата со Украина.

XS
SM
MD
LG