Достапни линкови

Пакистан-Во напади со беспилотно летало загинале 7 милитанти


Во напад со американско беспилотно летало во Северен Вазиристан загинале седум милитанти. Безбедносни претставници соопштија дека две ракети погодиле едно село во пакистанската покраина, а повеќето од жртвите биле странци, но се уште нема информации за нивната националност. Пакистанските медиуми јавија дека во реонот биле стационирани милитанти на Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG