Достапни линкови

Лавров во дводневна посета на Казахстан


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја започна дводневната посета на источен Казахстан. Тој пристигна во градот Оксемен, каде ќе се сретне со неговиот казахстански колега Ерлан Идрисов. Тие ќе разговараат за билатералните односи меѓу двете земји, меѓународни и регионални прашања, евроазиската интеграција и соработката на политичко, економско и културно ниво.

XS
SM
MD
LG