Достапни линкови

Со безпилотно летало убиени 5-мина милитанти во Пакистан


Во напад на американско без-пилотно летало во пакистанскиот регион Северен Вазиристан, биле убиени 5-мина милитанти, соопштија пакистански официјални претставници. Според истиот извор, повеќето од убиени биле странци, но не е соопштена нивната националност. Според пакистанските медиуми, во тој регион се движат милитанти поврзани со Ал Каеда.

XS
SM
MD
LG