Достапни линкови

Хрватскиот воен авион се запалил при падотХрватското министерство за одбрана соопшти дека воениот авион Миг 21 кој вчера падна во ненаселено подрачје кај Згреб претходно се запалил пред падот .Воениот авион МиГ-21 на Хрватското воено воздухопловство, кој летал од Задар кон Загреб, се урна во реонот на градот Велика Горица вчера попладне.Пилотот успешно се катапултирал и приземјил, по што веднаш бeше пренесен во болница на преглед. Станува збор за авион со ознака 121, кој пред 12 години бил на ремонт во Романија.

XS
SM
MD
LG