Достапни линкови

Путин бара руската влада да одговори на западните санкции


Рускиот претседател Владимир Путин

Рускиот претседател Владимир Путин и нареди на владата да подготви мерки како одговор на последната рунда на западни санкции врз земјата, поради нејзината улога во конфликтот во Украина. Путин изјави дека мерките треба да бидат внимателно направени со цел да се подржат домашните производители и да не им се нанесе штета на потрошувачите.

XS
SM
MD
LG